Yüz yüze eğitime geçişte son hazırlıklar1

Milli Eğitim Bakan Yardımcıları Mustafa Safran ve Reha Denemeç ile 81 il milli eğitim müdürünün katılımıyla, yüz yüze eğitimin ikinci aşamasıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda, 12 Ekim’de başlayacak yüz yüze eğitimin ikinci aşaması öncesi okullardaki son hazırlıklar değerlendirildi. Yüz yüze eğitimde ikinci aşamanın başlaması öncesi okullardaki son hazırlıkların değerlendirildiği toplantıda, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, köy okulları ve okulöncesi eğitimle ilgili alınan kararların öğrenciler ve aileler için büyük önem taşıdığını belirtti. Okulöncesi eğitimde, hafta içi her gün yüz yüze eğitime geçiliyor olmasının özellikle çalışan aileler açısından oldukça önemli olduğuna dikkati çeken Bakan Yardımcısı Safran, sosyal mesafe ve hijyen standartlarının ‘Temassız Oyunlar Kitabı’ndaki etkinlikler eşliğinde büyük bir titizlikle uygulanacağını söyledi.

Bu süreçte köy okullarının öneminin daha da arttığını belirten Safran şöyle konuştu:
“Bakanımız Ziya Selçuk’un köy okullarına gösterdiği büyük hassasiyetle, nüfus ve öğrenci yoğunluğunun düşük, doğayla iç içe olan bu okullarımızda tüm kademe ve sınıflarda yüz yüze eğitime başlıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İl hıfzısıhha kurulları işbirliğiyle alınacak kararlar da önemli. Öğrencilerin sağlığı ve güvenliği her şeyden önce geliyor. Yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında da ilk aşamada olduğu gibi Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun rehberliğinde hijyen ve sosyal mesafe standartları eksiksiz şekilde uygulanacak.”

Bu Etkinliği Paylaşın

Güncel salgın olan ve COVID-19 olarak da bilinen Corona Virüs yayılınımını azaltmak ve aynı zamanda üretkenlik üzerindeki etkinin sınırlanmasına yardımcı olmak adına, bir çok şirket hali hazırda uzaktan çalışma yapabilmeyi mümkün kılmak adına ayarlamalar yapmaktalar. Sizin için derlediğimiz en iyi video konferans yazılımını bu yazıda bulabilirken, aynı zamanda evden çalışanlar ve ofis arkadaşları ile birlikte kullanabilecekleri işbirlikçi yazılımlara da göz atmayı unutmayın.

Bu bir çok farklı yerde ofisi bulunan işletmeler, çalışanlarının uzaktan çalışma yapabilmek adına evlerindeyken iş esnekliklerini güçlendirmelerini sağlayanlar, ve müşteri sayılarının ve ortaklarının dünya çapında olması gibi bir çok sebepten dolayı önemli hale gelmektedir.

Video konferansı demek, geçmişte yaşanan kimi soruların güncel olarak aşılması anlamına gelmektedir. Bütün toplantılar herhangi bir teknik problem, erişilebilirlik veya maliyet sorunu gözetmeksizin çevrimiçi olarak yürütülebilmektedir.

Fotoğraflar
Etkinlik Detayları
 • Başlangıç Tarihi
  15 Ekim 2020 09:30
 • Bitiş Tarihi
  15 Aralık 2020 23:30
 • Durum
  Süresi Dolan
 • Organizatör
 • Kategori
 • Katıımcılar